Temel Demir

Temel Demir

Eğitimci-yazar Temel Demir, Almanya’nın Dortmund şehrinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde okudu. Ortaokulu Kayseri Kadı Burhanettin Ortaokulu ve liseyi de Kayseri Lisesi’nde bitirdi. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi ve 19 Mayıs Üniversitesi Almanca Bölümü’nde tamamladı.
20 yıllık bir öğretmenlik tecrübesi olan yazarımız, kişisel gelişim, eğitim koçluğu, aile koçluğu, motivasyon koçluğu ve hafıza teknikleri konularında kendini geliştirmiş ve sertifikalar almıştır.
Hâlen İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bir Anadolu lisesinde öğretmenlik yapan yazarımız, özellikle öğrencilere ve ailelere eğitim ve kişisel gelişim seminerleri vermektedir. Özellikle son yılllarda üniversiteye hazırlanan potansiyelli gençlerimizin başarısız olmalarından dolayı, bizzat eğitimin içinden biri olarak bu başarısızlıkların sebeplerini ve başarının yollarını öğrenci ve velilerle paylaşmayı bir görev edinmiştir.
Başarılı pek çok öğrenci yetiştiren yazarımızın, 2013 yılında yayımlanmış “Öğretmenin Şiir Perisi” adlı bir de şiir kitabı bulunmaktadır.