Şaban Doğan

Şaban Doğan

1969 yılında Eskişehir’de doğdu. 1987 yılında Eskişehir İmam Hatip lisesinden mezun olan yazar, 2000 yılında Sosyal Bilimler fakültesi Ön lisans programını bitirdi. Bir daha dünyaya gelsem aynı mesleği seçerdim dediği ve severek yaptığı “İmam hatiplik” mesleğini, otuz senedir icra ediyor.
2007-2008 yıllarında yerel bir kanalda, dini ve sosyal içerikli radyo ve televizyon programları hazırlayıp sundu. Aynı yıllarda yerel bir gazetede, Faruk Furkan takma ismiyle köşe yazarlığı yaptı. Peygamber sevgisiyle yanan ve coşan gönüllere hitap edebilmek adına, kutlu doğum haftasında bazı belediyelerin ve müftülüklerin hazırlamış olduğu konser ve konferans programlarının organizasyonunu ve sunuculuğunu yaptı. 2013 yılında “Besmele ilahi grubunu” kurdu. Konser, sohbet ve iftar programları düzenledi. 2015 yılında Hz. Muhammed (sav)’in hayatının günümüze yansımalarını konu alan “Sevgi Yolu” nu, 2016 yılında İslamofobi’ yi ele alan “Cihad ve Terör” ve 2017 yılında insan hak ve özgürlükleri konusunda yol gösterici olan “Veda Hutbesi” eserlerini yayınladı.
Evli ve üç çocuk babası olan yazarın tek bir hedefi var. O da yapmış olduğu bütün çalışmalar ile İslam’a ve Müslümanlara hizmet etmek…  

İletişim:
Web Sayfası: www.sabandogan.org
Twitter: twitter.com/sabandgan
Facebook: www.facebook.com/saban.dogan.180
Gmail: dogansaban11@gmail.com
Hotmail: sabandogan11@hotmail.com
Youtube kanalımız: Şaban DOĞAN
Google plus: Şaban DOĞAN