Taşkın Kılıç

Taşkın Kılıç

1979 yılında, Artvin ilinde dünyaya geldi. En çok kitapları ve okumayı sevdi. Bütün enerjisi ve birikimini bu uğurda sarf eden Kılıç, yönetim alanında doktora derecesine sahiptir.
“Emeğinin karşılığını bir yıl sonra almak istiyorsan buğday ek, on yıl sonra almak istiyorsan ağaç dik, 100 yıl sonra almak istiyorsan insan yetiştir” düsturundan yola çıkan Kılıç, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir tarafında kamu yararı için, cezaevleri, yatılı okullar ve devlet kurumlarında gönüllü olarak; “girişimcilik, hoşgörü, yurt sevgisi, başarı, motivasyon, liderlik, kendini keşfetme ve e-Sağlık” konularında seminerler vermekte; yaşamını öğrenerek, keşfederek ve paylaşarak geçirmektedir.
İnsanlar Başaklara Benzer”,“Nasıl Başardılar” Altın Kalpli İnsanlar Ülkesi, “e-Sağlık ve Teletıp” adlı kitapların yazarı olan Kılıç, 6 adet patente sahiptir.
İngiltere, Malta, ABD, Polonya, İsveç, Norveç, Hollanda, Finlandiya ve Bulgaristan’da ziyaretçi akademisyen olarak araştırmalar yapıp dersler veren Kılıç, iyi derecede İngilizce, birazda Japonca bilmektedir.
Gelecek hedefleri arasında, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip “Türkiye Buluş Okulu” kurmak, yeni bir dil öğrenmek (Arapça veya İspanyolca), daha fazla okumak ve bir müzik aleti çalmak yer almaktadır.

İletişim: taskinkilic79@hotmail.com