İnci Aktaş&Özlem Aktaş

 İnci Aktaş&Özlem Aktaş

İnci Aktaş
3 Ağustos 1984 yılında Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Özel bir bankada, Kobi Bankacılığı Yetkilisi olarak görev aldıktan sonra kariyerine, bireysel ve kurumsal gelişim alanlarında yaptığı çalışmalar sonucunda, küçük ve orta ölçekli işletmelere ve bireylere danışmanlık ve koçluk yaparak devam etmeye karar verdi. Uluslararası sertifikalı profesyonel koç, NLP eğitmeni ve hipnoterapist olan İnci Aktaş, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bilim dalında yüksek lisans yapmaktadır.
Kobilerin sorunlarına ilişkin tecrübelerini ve bunun yanında insan ilişkileri, iletişim, satış, ikna tecrübelerini koçlukla birleştirerek hem bireysel hem de kurumsal danışmanlık alanında uzmanlaştı. Almış olduğu ileri hipnoz eğitimi ve hipnoterapi deneyimleri sonucunda, koçluğun yanı sıra hipnoterapi ile kişilerin hayatlarını olumlu yönde değiştirmektedir. İnsana saygı ve kişilerin mutluluğu üzerine ne varsa ilgi alanına giren ve bir kişi değişirse dünya değişir mantığıyla hayata bakan İnci AKTAŞ, şu aralar, tamamlamak üzere olduğu kişisel gelişim kitabı üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca, kurucu ortağı olduğu AYNA Eğitim Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezi’nde kişisel gelişim eğitimleri vermekte ve danışanlarına da koçluk ve hipnoterapi hizmeti sunmaktadır.

Özlem Aktaş
18 Haziran 1979 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Erkek Lisesi’nde gördüğü lise eğitiminin ardından, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Kariyerini finans alanında gerçekleştirmeye karar vererek; özel bir bankada yedi yılı satış-pazarlama, satış yöneticiliği, müşteri ilişkileri yöneticiliği ve risk izleme bölge yönetmenliği olmak üzere toplam dokuz yıllık bankacılık deneyimine sahip oldu. Bu süreçte bankacılıkla ilgili birçok eğitim almış ve bankacılık kariyeri içinde eğitimler de verdi.
Bireysel vizyon ve yaşamdaki amacına tam olarak uygun olduğuna inandığı koçluğa, ikinci kariyer olarak başlama kararıyla; Uluslararası Koçluk, NLP, Hipnoz ve Eğitmenlik Sertifikasyon Programı’nı tamamladı. Bununla beraber hipnoz, regresyon, EFT eğitimleri almış olup, aynı zamanda hâlen Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisansı yapmaktadır. Bu zamana kadar kazandığı deneyimleriyle, insanların hayatlarında küçük de olsa bir fark yaratırken, onların yanlarında olmak için hem bireysel hem de kurumsal alanda çalışmalarına devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Özlem Aktaş’ın, insana dair ne varsa ilgi alanı içindedir. Hayatın bütünselliğine ve bir kişinin mutsuzluğunun herkesi etkileyeceğine inanıp, bu dünyada küçük de olsa bir fark yaratmak için çalışmaktadır. Şimdi, kurucu ortağı olduğu AYNA Eğitim Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezi’nde, profesyonel koçluk, NLP tranier ve hipnoterapi uygulayıcısı olarak eğitmenlik yapmaktadır.