Selçuk İmamoğlu

Selçuk İmamoğlu

1983 Trabzon Maçka’da doğdu. İlköğrenimini, Bursa Fatih İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamladı.
Üniversite tercihini yaparken; “Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi” ve “Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü” arasındaki tercihini, masa başında çalışmaktansa spor alanlarında olmanın kendisini daha mutlu edeceğini düşünerek spordan yana kullandı.
Üniversite yıllarında; alanı gereği sporun her branşıyla ilgilendi; amatör olarak futbol oynadı. 2005 yılında, fakülteyi iyi derece ile tamamlayarak mezun oldu.
2007 yılında ilk görev yeri olan Kâğıthane Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’na atandı. Bu okulda öğretmen ve idareci olarak 9 yıl görev yaptıktan sonra Kâğıthane Tülin Manço Ortaokulu’na tayin oldu.
Hâlen Tülin Manço Ortaokulu’nda görev yapan yazar, aynı zamanda Örnektepe Spor Kulübü’nde Teknik Sorumlu ve Altyapı Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Eğitimci kimliğini sporcu kimliği ile birleştiren yazar, kısa süre içerisinde kulübünü de bir okula dönüştürerek birçok projeye imza attı.
Yazarın ilk kitabı olan “SORULARLA SPOR” bu projelerden biri olarak hayata geçti.