Rammah

Rammah
 • Kategori : Roman
 • Yazar : Şener İşleyen
 • Katkıda Bulunanlar : (Yayın Yönetmeni: M. Endülüs Özbay, Yayın Koordinatörü: Selçuk Alkan, Editör:Mehtap Altan)
 • Cilt Bilgisi : Amerikan Cilt
 • Kağıt Bilgisi : 2. Hamur-Enso
 • Basım Tarihi : Kasım 2017
 • Basım Bilgisi : (1. Basım)
 • Sayfa Sayısı : 368
 • Kitap Boyutları : 13,5×21
 • ISBN No : 978-975-2441-51-4
 • Barkod No : 9789752441514
 • Etiket Fiyatı : 25 TL
 • Çıkış Tarihi : Kasım 2017

“Vahşi doğuştan kötü değildi… Düşüncelerin kuyusuna ne vakit kendini atsa, kulaçları çocukluğuna götürüyordu onu. Çocukluğunun bağrına yaslandı o an! Vav oldu kıvrıldı bulunduğu yere. Çok nadir hissettiği bir duygunun kundağındaydı sanki bedeni de, ruhu da… Vahşi’nin ruhunda “intikamın darağacı” adlı tohumlar yeşermişti küçücükken. Hayattan, ailesinden, canlılardan ama en çok da kendinden intikam alıyordu “kötü adamı” oynarken! Çocukken yaptığı, yapmadığı bütün suçları sorgusuz sualsiz onun üzerine atan “insan” da bu olanların sorumlusu değil miydi? Hamza’nın ölümüne, kanına girdiği masumların da ölümüne; onlar da katkı sağlamış olmuyor muydu?
…İşte bütün bu olanların sonucunda çocuk Vahşi, genç Vahşi, olgun Vahşi, sessizliği bir mızrak yapmıştı kendine. Sustukça, sessizlik mızrağının ucu daha da sivrilmiş, keskinleşmişti! Keskinleştikçe, ölümün kursağına usul usul kurban etmişti içindeki masum Vahşi’yi…
Şener İşleyen’in kendine has anlatımıyla ortaya koyduğu Rammah’ta; köleliğe, özgürlüğe, hasrete ve inzivaya kaçışların gölgesinde edilen tevafuk tevbelerine şahit olacaksınız.”
Mehtap ALTAN / Yazar-Şair-Editör

***

“Âşık olduğunuz her ne ise onda ne aradığını bilmeyen ya da yanlış yerde arayan; cevabını bulamaz ancak sorusuna cevabı meçhul sorular ekler. Adı ister özgürlük olsun ister hasret olsun; aşkın cevabı yoktur. Âşığın da kâr-zarar hesabı olmaz. Olsaydı; ne Hamza’ya ne de Müseyleme’ye saplanırdı mızrak.
Vahşi! Attığını vuran bir Rammah. Özgürlük ve hasret arası bir destan onunkisi. Mızrağını Hamza’ya atarken de düşünmedi sonunu, Müseyleme’ye atarken de… Vurdu ya Hamza’yı, bu kahır onda çekilmedik acı bırakmadı. Dünyevi kölelikten kurtulup özgür olayım derken uhrevi bir köleliğin gönüllüsü olmuştu o.
Rammah; köle Vahşi’den Hazreti Vahşi’ye giden kervanın en öndeki yolcusu… Bu kervan, ahir zamanın Vahşi’ye namzet ayak izleriyle, Şener İşleyen’in rehberliğinde sizin de kapınızın önünden geçecek!..”
Prof. Dr. Mustafa AŞKAR / İlahiyatçı-Yazar

1973 Yılında Konya’nın Karapınar ilçesinde doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesinde Elektrik, Anadolu Üniversitesinde İktisat okudu. Halen Konya’da yaşamakta ve bir kamu kurumunda idareci olarak çalışmaktadır.Evli ve 2 çocuk babası olan Şener İşleyen; “elbette edebiyat aşktır, ama şiir bende doğum lekesi” diyerek nitelendirdiği yazma öyküsünü “çocukluğumdan beri hep bir şeyler yazarım” diyerek özetlemektedir.
1993-1996 tarihleri arasında çeşitli gazetelerde muhabirlik ve köşe yazarlığının yanı sıra aynı yıllarda radyolarda Edebiyat ve Şiir programları yapmıştır. Şiir, deneme, makale, hikâye, kitap tanıtım ve gezi yazıları; Yeni Şafak, Türkiye, Akit, Merhaba, Memleket, Yeni Sayfa gazetelerinde, Ayraç, Mahalle Mektebi, Yedi İklim, Eylül, Biz Biriz, Berceste, İkra’r, Harf ve Hayal Dergilerinde, Edebiyat antolojilerinde ve birçok Edebiyat, şiir sitelerinde yayımlandı. Ayrıca 40’lar Kulübü Yayınevi tarafından derlenen birçok kitapta deneme, makale, hikâye, araştırma yazısı ve şiirleri yayımlandı.Halen Konya FM radyosunda Gedavet isimli Şiir ve Edebiyat programı yapmaktadır.

İletişim:
facebook.com/senerisleyen2
instagram.com/senerisleyen
twitter.com/senerisleyen
www.senerisleyen.com
sener.isleyen@hotmail.com