Nasıl Başardılar?

Nasıl Başardılar?
 • Kategori : Araştırma-İnceleme
 • Yazar : Taşkın Kılıç
 • Katkıda Bulunanlar : (Yayın Yönetmeni: Mehmet Zekai Küpçük, Yayın Koordinatörü: Safure Nermin Öz, Editör: Melis Yağmur)
 • Cilt Bilgisi : Amerikan Cilt
 • Kağıt Bilgisi : 2. Hamur-Enso
 • Basım Tarihi : Mart-2015
 • Basım Bilgisi : (1. Basım)
 • Sayfa Sayısı : 304
 • Kitap Boyutları : 13,5x21
 • ISBN No : 978-605-9879-46-0
 • Barkod No : 9786059879460
 • Etiket Fiyatı : 19,50 TL
 • Çıkış Tarihi : Mart-2015

“Girişimcilik, Sınırları Aşmaktır.”
Bugüne kadar bizlere batılı girişimcilerin başarı öyküleri anlatıldı. Oysa kadim medeniyetimizin bizlere miras bıraktığı müstesna değerlere sahibiz. Bunlar Anadolu’nun cesur, çalışkan, dürüst, zeki ve nevi şahsına münhasır insanıyla buluştuğunda inanılmaz başarılar ortaya çıkıyor. Bu kitap öncü girişimcilerimizi ve onların başarı ve yönetim sınırlarını ele almıştır:

Bir liralık simidi “SİMİT SARAYI” adıyla global bir markaya dönüştürdü. Osmanlının Fast-Food’u simidi bütün dünyaya yedirmeyi başaran ve “simit” kelimesini İngilizceye çevirmeden kullanıp herkese ezberleten Simit Sarayı’nın örnek başarısı bu kitapta.

Son 4 yıldır üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçildi. Dünya’da en çok noktaya uçma rekoru da onun elinde. ‘Türkiye’nin Semalarda Yükselen Yıldızı’ THY’nin üstün başarısı bütün detaylarıyla bu kitapta.

150 yıl önce Ahir Dağı’nın bereketli ürünlerini Kahramanmaraş’ın maharetli ustalarıyla buluşturup bütün dünyaya sunan MADO, damaklarda eşsiz tatlar bırakıyor. Anadolu’nun öncü markası MADO’nun başarı sırrı bu kitapta.

Kestane’ye tat vererek Bursa’nın simgesi olan ve adeta bu alanda bir sektör oluşmasına öncülük eden KAFKAS KESTANE doğal ve lezzetli ürünleriyle onu tadanları kendine müptela ediyor.

Akçaabat Köftesini Karadeniz’in ustalığıyla birleştirip markalaşan CEMİLUSTA, 45 yıl önce Trabzon’da başlayan hikâyesini Türkiye’nin pek çok ilinde yazmaya devam ediyor.

Öncü girişimcilerimizin, başarı sırlarını bütün yönleriyle ele alan bu kitap; içinizdeki potansiyeli ve başarı duygusunu katmerleştirip özgüven ve cesaretinizin filizlenmesine katkı sunacaktır.

1979 yılında, Artvin ilinde dünyaya geldi. En çok kitapları ve okumayı sevdi. Bütün enerjisi ve birikimini bu uğurda sarf eden Kılıç, yönetim alanında doktora derecesine sahiptir.
“Emeğinin karşılığını bir yıl sonra almak istiyorsan buğday ek, on yıl sonra almak istiyorsan ağaç dik, 100 yıl sonra almak istiyorsan insan yetiştir” düsturundan yola çıkan Kılıç, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir tarafında kamu yararı için, cezaevleri, yatılı okullar ve devlet kurumlarında gönüllü olarak; “girişimcilik, hoşgörü, yurt sevgisi, başarı, motivasyon, liderlik, kendini keşfetme ve e-Sağlık” konularında seminerler vermekte; yaşamını öğrenerek, keşfederek ve paylaşarak geçirmektedir.
İnsanlar Başaklara Benzer”,“Nasıl Başardılar” Altın Kalpli İnsanlar Ülkesi, “e-Sağlık ve Teletıp” adlı kitapların yazarı olan Kılıç, 6 adet patente sahiptir.
İngiltere, Malta, ABD, Polonya, İsveç, Norveç, Hollanda, Finlandiya ve Bulgaristan’da ziyaretçi akademisyen olarak araştırmalar yapıp dersler veren Kılıç, iyi derecede İngilizce, birazda Japonca bilmektedir.
Gelecek hedefleri arasında, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip “Türkiye Buluş Okulu” kurmak, yeni bir dil öğrenmek (Arapça veya İspanyolca), daha fazla okumak ve bir müzik aleti çalmak yer almaktadır.

İletişim: taskinkilic79@hotmail.com